Smučarsko SP: Kline odstopil

Na smučarskem svetovnem prvenstvu so se za odličja borili superveleslalomisti. Zlato kolajno je osvojil Erik Guay.

08. februar 2017 10.01
ALPINE-SKIING/MEN
A. V.
A. V.

St. Moritz - Na prvi moški tekmi na svetovnem prvenstvu so na superveleslalomu nastopili štirje slovenski predstavniki: Boštjan Kline, Klemen Kosi, Martin Čater in Miha Hrobat, dva med njimi sta nekdanja superveleslalomska mladinska svetovna prvaka.

Kot prvi Slovenec je šel na progo Boštjan Kline in na sredini proge odstopil. Pred tem je imel zelo dobre vmesne čase. Tik pred njim je z najhitrejšim časom v cilj pridirjal Kjetil Jansrud. Še hitrejši je bil potem kanadski smučar Erik Guay, ki se je veselil zlate kolajne na svetovnem prvenstvu. Drugi je bil Jansrud, tretji pa Manuel Osborne-Paradis.

"Dobro sem se počutil, toda potem sem narobe ocenil, kako daleč pred menoj so nova vrata," je povedal Kline po odstopu, potem ko je napačno ocenil vrata in pripeljal naravnost vanja. "Nič me ne boli, saj se dobro počutim."

Zatem je odstopil tudi Klemen Kosi, solidno pa se je izkazal Martin Čater, ki je v cilj prismučal s 17. časom. V cilj je prišel tudi Miha Hrobat s 24. mestom.

"Naredil sem napako. V skoku sem izbral napačno smer, težko sem se orientiral. Na svetovnem prvenstvu moraš tvegati, jaz sem tvegal, toda tokrat se ni izšlo," je rekel Kosi. "Kljub temu obstajam optimističen. Če se ni začelo dobro, se pa lahko mnogo boljše konča."

Kline se je preizkusil na svojem tretjem prvenstvu po Schladmingu in Vailu/Beaver Creeku. Na šestih štartih na prvenstvih je iztržil 33. mesto na smuku pred dvema letoma in 30. mesto na superveleslalomu pred štirimi leti.

Mariborčan Klemen Kosi je tudi na svojem tretjem prvenstvu. Skupno je zbral že osem štartov, najboljši pa je bil pred dvema letoma z 10. mestom na superveleslalomu v Beaver Creeku.

Martin Čater je svoj debi na prvenstvih doživel pred dvema letoma v Beaver Creeku z 20., 25. in 29. mestom v kombinaciji, smuku in superveleslalomu.

V slovenski ekipi je bil še en nekdanji mladinski svetovni prvak. Pred dvema letoma je naslov mladinskega svetovnega prvaka v superveleslalomu v norveškem Hafjellu osvojil Miha Hrobat, ki bo danes doživel svoj ognjeni krst tudi na članskih svetovnih prvenstvih.

Pred dvema letoma se je z naslovom svetovnega prvaka v disciplini ovenčal Avstrijec Hannes Reichelt, srebro je osvojil Kanadčan Dustin Cook, bron pa je pripadel Francozu Adrienu Theauxju.