Tekačice le pokazale zobe

Na tretjem šprintu sezone v Davosu se je v izločilne boje uvrstilo vseh pet Slovenk. Najboljša Katja Višnar na 16. mestu.

11. december 2016 14.12
Portret Katja Višnar, tek na smučeh, Avstrija, Dachstein, 07.Oktober2014
Š. Ro.
Š. Ro.

Davos - Po dveh ničlah so slovenske smučarske tekačice na tretjem šprintu sezone le prišle do točk. V Davosu se je na 1,6 km dolgi razdalji v prosti tehniki v izločilne boje uvrstilo kar pet Slovenk, med njimi je bila v kvalifikacijah najuspešnejša Katja Višnar, ki je dosegla 16. čas.

Poleg Višnarjeve, ki je za najhitrejšo v kvalifikacijah, Švedinjo Jonno Sundling, zaostala za 3,23 sekunde, še Alenka Čebašek na 18. mestu (+ 3,29), Vesna Fabjan na 19. (3,37), Anamarija Lampič na 22. (4,00) ter Eva Urevc na 30. mestu (5,95), ki se je prvič v karieri prebila med dobitnice točk.

V moški konkurenci so na startu nastopili trije tekmovalci, še najbližje izločilnim bojem pa je bil Miha Šimenc na 45. mestu (+ 6,24). Janez Lampič je zasedel 65. mesto (8,99), Luka Prosen pa 88. mesto (16,48).