Tour de Ski: Čebaškova s 15. časom v četrtfinale

V kvalifikacijah klasičnega šprinta v Oberstdorfu je bila najhitrejša Norvežanka Ingvild Flugstad Østberg.

05. januar 2016 14.35
Switzerland Cross Country World Cup
Š. Ro.
Š. Ro.

Oberstdorf - Novoletna tekaška turneja se s klasičnim šprintom nadaljuje v Oberstdorfu. Skozi kvalifikacije se je s 15. časom v četrtfinale prebila tudi ena od dveh slovenskih tekačic na štartu Alenka Čebašek. Lea Einfalt je tekmo končala na 48. mestu.

Najhitrejša v predtekmovanju je bila Norvežanka Ingvild Flugstad Østberg s časom 2:38,18. Čebaškova je za njo zaostala za 9,30. Druga je bila Nemka Sandra Ringwald, tretja pa Američanka Sophie Caldwell.

V moški konkurenci je bil najhitrejši finski smučarski tekač Martti Jylhae, drugi čas je postavil Norvežan Finn Haagen Krogh, tretji pa je bil Kazahstanec Aleksej Poltoranin. Slovenec Miha Šimenc na Touru ne nastopa več.

Finalni izločilni boji se bodo za dekleta začeli ob 14.30, za moške pa ob 15.05.