V Lahtiju norveška prevlada, tri Slovenke v četrtfinalu

V četrtfinalu so prosti šprint smučarskih tekačev v Lahtiju končale Nika Razinger, Anamarija Lampič in Alenka Čebašek.

20. februar 2016 11.42
Š. Ro.
Š. Ro.

Lahti - Na prizorišču nordijskega svetovnega prvenstva 2017 so se v kvalifikacijah prostega šprinta pomerili smučarski tekači in tekačice. Znova so zmagovalni oder popolnnoma zavzeli Norvežani; v moški konkurenci je zmagal Emil Iversen pred Finnom Haagnom Kroghom in Pettrom Northugom. Vodilni v svetovnem pokalu Italijan Federico Pellegrino je obstal na četrtem mestu.

Pri dekletih se je vendarle v vrh vmešala tudi Američanka - Jessica Diggins. Končala je na drugem mestu, za Maiken Caspersen Fallo, tretja je bila Heidi Weng.

Iz slovenske reprezentance so se v izločilne boje šprint prebile tri tekmovalk, vendar pa nato nobena ni napredovala naprej v polfinale. Najvišje, na 25. mestu je tako končala Anamarija Lampič, 27. je bila Nika Razinger, mesto za njo pa Alenka Čebašek.

Pred vrati četrtfinala je na 36. mestu v kvalifikacijah ostala naša najboljša tekačica Vesna Fabjan.

Jutri bo Lahtiju na sporedu še skiatlon.