V drugo najhitrejša Vonnova

Na drugem treningu pred sobotnim ženskim smukom v Altenmarktu Ilka Štuhec 27., Vanja Brodnik pa 45.

08. januar 2016 14.54

Altenmarkt-Zauchensee - Potem ko je na včerajšnjem uvodnem treningu sobotnega smuka za svetovni pokal v Altenmarktu zasedla tretje mesto, je ameriška alpska smučarka Lindsey Vonn, zmagovalka uvodnih dveh preizkušenj v tej disciplini v sezoni, danes v drugo opravila z vso konkurenco. Še najbližje ji je prišla Nemka Viktoria Rebensburg, ki je zamudila 28 stotink, medtem ko je včeraj najhitrejša, Tina Weirather iz Liechtensteina, zaostala 59 stotink. Vodilna v svetovnem pokalu Lara Gut (+ 0,80) je bila četrta.

Slovenski predstavnici sta bili približno enako hitri kot dan poprej. Ilka Štuhec je na 27. mestu vnovič zaostala sekundo in tričetrt, Vanja Brodnik pa je bila na 45. mestu še sekundo počasnejša. Jutrišnja preizkušnja bo sicer potekala po še precej nepreverjenem formatu, saj bosta na sporedu dve vožnji, trideset najboljših iz prve pa se bo - po vzoru obeh tehničnih disciplin - za točke udarilo še v finalu. Na prvo progo se bodo dekleta pognala ob 9.30, na drugo pa dve uri pozneje.