Vesna Fabjan sedma v kanadskem šprintu

Četrte zmage zapovrstjo in šeste v sezoni se je veselila norveška smučarska tekačica Maiken Caspersen Falla.

Tue, 01.03.2016, 18:02; spremenjen: 23:11

Gatineau - Svetovna karavana v smučarskem teku se je iz finskega Lahtija preselila v kanadski Gatineau, ki je danes gostil šprintersko preizkušnjo v prosti tehniki. Skozi kvalifikacije na 1,7 kilometra se je uspešno prebila vsa slovenska četverica, najprepričljivejša v njej pa je bila najizkušenejša Vesna Fabjan, ki je z zaostankom 9,17 sekunde zasedla 16. mesto. Besničanka je bila nato tudi edina, ki je uspešno prestala četrtfinalni izziv, saj je zmagala v svoji skupini, nato pa v polfinalu kot tretjeuvrščena v počasnejši drugi skupini končala svoje nastope, kar je naposled zadostovalo za končno sedmo mesto.

Alenka Čebašek in Anamarija Lampič, ki sta zamudili dobrih deset sekund, sta se v kvalifikacijah druga za drugo zvrstili na devetnajsto in dvajseto mesto, 25. pa je bila Nika Razinger (+ 12,39), ki se je v Kanado - podobno kot Lampičeva - preselila iz romunskega Rasnova, kjer je uspešno tekmovala na mladinskem svetovnem prvenstvu. Vse tri so nato obtičale na prvi stopnički izločilnih bojev: Nika in Anamarija, ki je za drugim mestom zaostala le pol sekunde, sta bili četrti v svojih skupinah, Alenka pa peta.

Najhitrejša v kvalifikacijah je bila danes sicer Švedinja Hanna Falk, ki je prvo zasledovalko, Američanko Jessico Diggins, pustila za seboj za debeli dve sekundi. V izločilnih bojih je bil razplet drugačen: še četrtič zapovrstjo, sicer pa šestič v sezoni, si je konkurenco pokorila Norvežanka Maiken Caspersen Falla, ki sta ji v finalu še najbližje, na slabo sekundo zaostanka, prišli Švedinja Stina Nilsson in Američanka Jessica Diggins. Med moškimi se je zmage veselil Rus Sergej Ustjugov. Že danes bo v 200 kilometrov oddaljenem Montrealu preizkušnja s skupinskim štartom v klasičnem koraku.