Višnarjeva sezono začela z drugim mestom

Norvežanka Marit Bjørgen je zmagovalka šprinta v klasični tehniki v Kuusamu, Katja Višnar odlična druga.

29. november 2014 11.46

Kuusamo - Slovenska smučarska tekačica Katja Višnar je novo tekmovalno sezono začela z odličnim drugim mestom v šprintu v klasični tehniki.

V Kuusamu je bila na 1,4-kilometrski preizkušnji najboljša Norvežanka Marit Bjørgen, ki je Višnarjevo prehitela za 45 stotink sekunde, tretja je bila še ena Norvežanka Maiken Caspersen Falla (+1,69).

»Imela sem res izjemen dan, počutila sem se odlično in to izkoristila na tekmi. Tako kot danes še nisem odtekla. Po kvalifikacijah smo vedeli, kje smo izgibili proti močnim Norvežanom, nato je servis opravil korekcije pri pripravi smuči in v nadaljevanju sem imela res vrhunsko mažo. V izločilnih bojih sem bila brez stresa, mirna in osredotočena, vrhunsko mi je uspelo odteči tudi naporen in strm zadnji klanec. Sedaj se bom pripravila na sprint v Lillehammerju,« je povedala Višnarjeva.

V finalnem teku se je sprva v ospredje pognala Østbergova, ki je bila najhitrejša v kvalifikacijah in kasneje v svoji četrtfinalni in polfinalni skupini, tik za njo pa je bila Višnarjeva. V drugi polovici proge se je v ospredje prebila  Bjørgnova, ki ji je lahko sledila le Katja Višnar, norveški dvoboj za tretje mesto pa je pripadel Falli.

Slovenija je imela v Kuusamu še tri predstavnice, Vesna Fabjan in Alenka Čebašek sta obstali v četrtfinalu ter zasedli 23. oziroma 24. mesto, Nika Razinger pa se ni uvrstila v izločilne boje (38.).

Fabjanova in Čebaškova obstali v četrtfinalu

Katja Višnar je bila ena izmed treh slovenskih tekačic v izločilnih bojih - napredovala je z 18. mestom - vendar pa se je edina prebila v polfinale.

V kvalifikacijah je bila med Slovenkami najvišje Vesna Fabjan z 11. mestom, a je v peti četrtfinalni skupini zasedla le peto mesto in ostala brez polfinala.

Podobno usodo je doživela tudi Alenka Čebašek, ki je imela 16. čas kvalfikacij, sledil pa je neuspešen nastop v četrtfinalu, kjer je bila peta v tretji skupini.

Preostala slovenska predstavnica Nika Razinger je bila prepočasna za izločilne boje (38.).

Klavžar brez izločilnih bojev

Pri moških je zmagal Norvežan Eirik Brandsdal pred rojakoma Pettrom Northugom mlajšim (+0,46) in Sondrejem Turvollom Fosslijem (+1,17).

Edini slovenski tekmovalec Boštjan Klavžar se ni prebil skozi kvalifikacije (68.).

Rezultati šprinta v klasični tehniki (1,4 km)