Tudi drugi smukaški trening v Cortini je dobila Američanka Lindsey Vonn. Ilka Štuhec je bila tokrat 39.

22. januar 2016 12.44
SKI-ALPINE-WORLD-WOMEN
Š. Ro.
Š. Ro.

Cortina - Če gre soditi po treningih, ameriška smučarka Lindsey Vonn na jutrišnjem smuku za svetovni pokal v Cortini d'Ampezzo znova ne bo imela prave konkurence. Tudi na drugem treningu je bila zmagovalka 73 tekem in s tem najboljša smučarka vseh časov najhitrejša, čeprav je v zgornjem delu naredila precejšnjo napako.

Tokrat je za njo za 0,38 s zaostala Italijanka Verena Stuffer, še dve stotinki sekunde več zaostanka je imela na tretjem mestu Tina Weirather iz Lichtensteina.

Za zdaj še vodilna v svetovnem pokalu Švicarka Lara Gut je bila tokrat trinajsta, z 1,80 s, na progi Olympia delle Tofane pa bo kajpak Američanka znova skušala prevzeti vodstvo. Njen zaostanek znaša 50 točk.

Po obetavnem prvem treningu je edina slovenska smučarka na štartu Ilka Štuhec na drugem smučala precej slabše in se uvstila šele na 39. mesto, z zaostankom 3,48 s.