Vse štiri Slovenke obtičale v četrtfinalu

V kvalifikacijah klasičnega šprinta v Canmoru se je z 11. časom izkazala Lampičeva, ki pa jo je na tekmi zmanjkalo.

Tue, 08.03.2016, 20:41; spremenjen: 23:33

Canmore - Sezona svetovnega pokala v smučarskem teku se končuje na zadnji postaji kanadske turneje, v Canmoru. V nordijskem centru Prov Park so gledalci najprej videli šprintersko preizkušnjo v klasični tehniki, skozi kvalifikacije pa so se uspešno prebile vse štiri Slovenke. Daleč največ je pokazala Anamarija Lampič, ki je vpisala deseti čas, za najhitrejšo, Norvežanko Ingvild Flugstad Østberg, pa je zaostala dvanajst sekund in pol. Tudi sicer so dominirale Norvežanke, ki so se na prvih petih mestih stisnile v manj kot deset sekund razlike. Preostale tri naše tekačice so se zvrstile pri repu deseterice, ločila pa jih je natanko sekunda: Vesna Fabjan je na 24. mestu za najboljšo zaostala 18,22, Nika Razinger na 27. za 18,82, Alenka Čebašek pa na natanko tridesetem mestu za 19,22 sekunde. Štartali nista dve od resnih kandidatk za najvišja mesta, Švedinji Stina Nilsson in Ida Ingemarsdotter.

V izločilnih bojih je slovenska štiriperesna deteljica končala svoje nastope že na prvi stopnički, v četrtfinalu. Prav nobena od naših zastopnic ni bila niti blizu napredovanju, edina, ki v svoji skupini ni zasedla zadnjega mesta, je bila Čebaškova, a je tudi ona za najhitrejšo, Norvežanko Astrid Uhrenholdt Jacobsen, zaostala skoraj petnajst sekund. Naposled je to zadostovalo za 25. mesto, takoj za njo se je uvrstila Lampičeva, ki ni znala ponoviti navdahnjene kvalifikacijske predstave, do treh oziroma dveh točk sta se dokopali tudi Fabjanova in Razingerjeva. Stopničke so zasedle izključno Norvežanke, najprepričljivejša je bila Maiken Caspersen Falla, ki je prvo zasledovalko Jacobsenovo pustila za seboj za debelih sedem sekund. Bolj razburljivo je bilo pri moških, kjer se je zmage z zgolj polsekundnim naskokom veselil Italijan Federico Pellegrino. Jutri bosta v Canmoru skiatlonski preizkušnji.