»Breme plačljivih programov Pro Plus naj ne pade na ramena končnih uporabnikov«

Svet je pozval operaterje naj spoštujejo postopke ob enostranski spremembi pogojev ter ohranijo programsko shemo in ceno do konca vezave.

Objavljeno
23. februar 2017 16.21
SLOVENIJA,LJUBLJANA, 8.01.2009,STAVBA POP TV-JA.FOTO:MAVRIC PIVK/DELO
A. S. H.
A. S. H.
Ljubljana - Svet za elektronske komunikacije (SEK), ki podaja mnenja, priporočila in predloge glede zadev na področju elektronskih komunikacij, vključno glede varstva potrošnikov, invalidov in uporabnikov s posebnimi socialnimi potrebami, je izdal poročilo o opravljenem lanskem delu. V prvi polovici leta so se člani sestali šestkrat in sprejel sedem mnenj, v drugi polovici leta, ko se je spremenila sestava sveta, pa je Svet na šestih sejah sprejel le dve mnenji. V enem letu so za sejnine porabili približno 23.000 evrov. V zadnjem mnenju so operaterje opomnili, kako bi morali ravnati ob ukinitvi prizemnega oddajnja programov Pro plus.

Svet je pozval operaterje, da spoštujejo postopke ob enostranski spremembi pogojev operaterja in da za uporabnike s sklenjenim naročniškim razmerjev z vezavo ohranijo programsko shemo in ceno do konca vezave. Operaterjem je predlagal tudi, naj se breme plačljivih programov PRO Plus ne prenese na končne uporabnike, vendar naj se jih ponudi v ločenem dodatnem paketu, hkrati pa je operaterje spomnil še na jasnejše obveščanje uporabnikov glede prenehanja oddajanja Pro Plus kanalov z namenom zagotovitve nemotenega prehoda na druge načine spremljanja kanalov.

Mnenja Sveta niso zavezujoča

V enem letu so za sejnine porabili približno 23.000 evrov, njihova mnenja, priporočila in predlogi pa za Agencijo za pošto in elektronske komunikacije RS (APEK), ki Svet za mnenja lahko zaprosi, niso zavezujoči, mora pa se do njih na koncu opredeliti.

Svet sestavlja enajst članov, ki so strokovnjaki za telekomunikacije, predstavniki potrošnikov, invalidskih in izobraževalnih organizacij oziroma inštitucij. Svet ima mandat do leta 2021, v njem pa sedijo dr. Slavko Žitnik (predsednik), mag. Bojan Pohar, (namestnik), dr. Andrej Brodnik, dr. Dušan Caf, Mladen Bijeljac, Aleksander Bucik, Janez Kožuh, mag. Matjaž Likar, Rok Matjaž, dr. Konrad Steblovnik, Boštjan Okorn.