Preostale končne odločitve: zlate kolajne še v Italijo, Nemčijo in na Nizozemsko

Na ZOI so komplete kolajn danes podelili tudi v hitrostnem drsanju na ovalu in kratkih progah ter v sankanju.

tor, 13.02.2018, 14:31

Pjongčang - Italijanska hitrostna drsalka Arianna Fontana je slavila na 500-meterski razdalji v drsanju na kratke proge. Slavila je pred predstavnico Nizozemske Yaro van Kerkhof in Kanadčanko Kim Boulin. To pomeni, da prvič po olimpijskih igrah leta 1998 v tej disciplini olimpijsko zlato ni odšlo na Kitajsko.

Na ovalu pa v hitrostnem drsanju še vedno kraljujejo Nizozemci. Tokrat so v disciplini 1500 metrov zasedli prvi dve mesti. Zlato je osvojil Kjeld Nuis, srebro pa Patrick Roest. Bron je ostal doma, saj je južnokorejske navijače s tretjim mestom razveselil Kin Min Seok. Branilec naslova Poljak Zbigniew Brodka je končal šele na 12. mestu.

Končalo pa se je tudi tekmovajne v ženski konkurenci v sankanju. Dvojno zmago sta slavili Nemki, prva Natalie Geisenberger in druga Dajana Eitberger. Na najnižjo stopničko zmagovalnega odra pa se je povzpela Kanadčanka Alex Gough. Tekmo je zaznamoval tudi grd padec Američanke Emily Sweeney, ki pa jo je po prvih podatkih odnesla brez hujših posledic.