Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Novice

Izjava za pomoč samozaposlenim v eDavkih

Za marec temeljni dohodek s. p. v višini 350 evrov, za meseca april in maj pa po 700 evrov.
FOTO: eDavki
FOTO: eDavki
J. T.
14. 4. 2020 | 08:50
14. 4. 2020 | 09:03
1:11
Samozaposleni, ki jim bo država v trenutnih razmerah epidemije novega koronavirusa priskočila na pomoč z oprostitvijo plačila socialnih prispevkov in izplačilom mesečnega temeljnega dohodka, lahko pri finančni upravi že vložijo ustrezno izjavo.

To je mogoče storiti zgolj prek sistema eDavki, bodisi prek računalnika ali mobilne aplikacije. Skrajni rok je 31. maj.

Za pomoč lahko zaprosijo tisti, ki so v marcu utrpeli vsaj 25-odstotno zmanjšanje prihodkov v primerjavi s februarjem oziroma v aprilu ali maju vsaj 50-odstotno zmanjšanje prihodkov v primerjavi s februarjem.

Za marec bodo prejeli temeljni dohodek v višini 350 evrov, za meseca april in maj pa po 700 evrov. Enaka pomoč je predvidena za kmete in verske uslužbence.

Sorodni članki

Hvala, ker berete Delo že 65 let.

Aktualne in poglobljene vsebine, ki vam pomagajo razumeti svet – za 14,99 EUR na mesec!
NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine