Panvita je s hrvaškim lastnikom v regionalni živilski ofenzivi. Rastejo prihodki, dobiček in naložbe.

Galerija
Panvita je od leta 2024 v 51-odstotni lasti hrvaške družbe Bosqar Invest. Foto Jože Suhadolnik
V Panviti, ki je od leta 2024 v večinski lasti hrvaške družbe Bosqar Invest, zatrjujejo, da z novim lastnikom uspešno poslujejo.
Navajajo, da so v prvem četrtletju letos ustvarili 29,5 milijona evrov prihodkov, prilagojeni kazalnik EBITDA je dosegel 2,46 milijona evrov, kar je za 63 odstotkov več kot v istem obdobju lani. »Za to rastjo ne stoji naključje, ampak načrtne naložbe v posodobitev, logistiko in razvoj izdelkov z višjo dodano vrednostjo,« so sporočili iz družbe. Bosqar Invest je danes podpisal tudi pogodbo za prevzem PIK Vrbovca.
Novembra leta 2024 je hrvaška investicijska skupina Bosqar Invest, ki sodi v krog podjetij Stjepana Oreškovića, z 51-odstotnim deležem vstopila v slovensko kmetijsko-živilsko skupino Panvita kot strateški partner. V to partnerstvo je prispevala 50 ...
Komentarji