Dobro jutro!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Novice

Telekom z rastjo dobička in prihodkov

Telekomunikacijski operater bo zaradi menjave nadzornikov skupščino izvedel šele avgusta.
Telekom Slovenije je v prvih treh mesecih ustvaril 16 milijonov evrov čistega dobička. FOTO: Leon Vidic
Telekom Slovenije je v prvih treh mesecih ustvaril 16 milijonov evrov čistega dobička. FOTO: Leon Vidic
14. 5. 2026 | 09:54
14. 5. 2026 | 10:20
3:17
Telekom Slovenije je v prvih treh mesecih ustvaril 16 milijonov evrov čistega dobička, kar je 12 odstotkov več kot v istem obdobju lani. Prihodki od prodaje so se povečali za štiri odstotke in po prvih treh mesecih znašajo 178,7 milijona evrov.  Med družbami v skupini so se prihodki matične družbe v Sloveniji medletno povečali za tri odstotke, tako da so dosegli 154,5 milijona evrov, prihodki kosovske družbe Ipko pa so znašali 23,4 milijona evrov, kar je sedem odstotkov več kot v tem času lani.  V Sloveniji se je število maloprodajnih mobilnih uporabnikov v zadnjem letu povečalo za dva odstotka, število širokopasovnih in TV-priključkov pa za tri odstotke. Na Kosovu se je število mobilnih uporabnikov povečalo za odstotek, število širokopasovnih priključkov pa je za dva odstotka upadlo, je ...

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine