Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Oder

Nina Ukmar: Mestna gledališča imajo podporo občin, mi tega nimamo

Gledališče v Trstu je pomembno za vse nas, še posebej za tiste, ki delajo ali živijo v tržaški in goriški pokrajini, pravi nova direktorica.
Gledališče v Trstu je pomembno za vse nas, še posebej za tiste, ki delajo ali živijo v tržaški in goriški pokrajini, pravi Nina Ukmar. FOTO: Andrej Predin
Gledališče v Trstu je pomembno za vse nas, še posebej za tiste, ki delajo ali živijo v tržaški in goriški pokrajini, pravi Nina Ukmar. FOTO: Andrej Predin
12. 5. 2026 | 05:00
12. 5. 2026 | 13:04
12:42
Nova direktorica Slovenskega­ stalnega gledališča v Trstu Nina Ukmar je nastopila triletni mandat konec lanskega leta. Gre za izkušeno kulturno menedžerko, po izobrazbi ekonomistko, ki je vodila tudi Kosovelov dom v Sežani, predsedovala Art kino mreži Slovenije in bila vodja ­Kabineta za kulturo ministrice Aste Vrečko. Nekaj mesecev je minilo, odkar ste zasedli mesto direktorice. Kakšni so prvi vtisi? V Trstu sem nastopila decembra, ko je bilo vzdušje precej praznično. Ob prihodu se še nisem zavedala, kako majhno ekipo imamo v resnici, čeprav nas je enaindvajset stalnih, poleg tega pa še precej zunanjih sodelavcev. V Kosovelovem domu Sežana je bilo dvanajst redno zaposlenih, pri čemer smo imeli tudi okrog štiristo dogodkov na leto, včasih tudi po dva na dan. Je pa v gledališču povsem ...

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine