Gledališče v Trstu je pomembno za vse nas, še posebej za tiste, ki delajo ali živijo v tržaški in goriški pokrajini, pravi nova direktorica.

Galerija
Gledališče v Trstu je pomembno za vse nas, še posebej za tiste, ki delajo ali živijo v tržaški in goriški pokrajini, pravi Nina Ukmar. FOTO: Andrej Predin
Nova direktorica Slovenskega stalnega gledališča v Trstu Nina Ukmar je nastopila triletni mandat konec lanskega leta. Gre za izkušeno kulturno menedžerko, po izobrazbi ekonomistko, ki je vodila tudi Kosovelov dom v Sežani, predsedovala Art kino mreži Slovenije in bila vodja Kabineta za kulturo ministrice Aste Vrečko.
Nekaj mesecev je minilo, odkar ste zasedli mesto direktorice. Kakšni so prvi vtisi?
V Trstu sem nastopila decembra, ko je bilo vzdušje precej praznično. Ob prihodu se še nisem zavedala, kako majhno ekipo imamo v resnici, čeprav nas je enaindvajset stalnih, poleg tega pa še precej zunanjih sodelavcev. V Kosovelovem domu Sežana je bilo dvanajst redno zaposlenih, pri čemer smo imeli tudi okrog štiristo dogodkov na leto, včasih tudi po dva na dan. Je pa v gledališču povsem ...
Komentarji