Pozdravljeni!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Vizualna umetnost

Deloskop izpostavlja: Vesna Drnovšek, Primož Pugelj

Galerija likovnih umetnikov Ljubljana. 10. 1., ob 18. uri.
Uredništvo
9. 1. 2018 | 19:29

V Galeriji likovnih umetnikov Ljubljana bodo nocoj ob 18. uri odprli razstavi del kiparja Primoža Puglja ter slikarke in grafičarke Vesne Drnovšek.

Pod skupnim naslovom Obstajanja in minevanja se bo Pugelj predstavil s postavitvijo stiliziranih človeških obrazov, Vesna Drnovšek pa s serijo grafičnih listov.

Pugljevo ustvarjanje že vrsto let zaznamuje stiliziran človeški obraz, predstavljen v obliki maske. Izdeluje jih iz različnih materialov. Ko želi masko narativno nadgraditi, jo poriše s poslikavo ali grafično obdelavo. Tokrat se predstavlja z deli, ki jih je večinoma ustvaril lani, ko smo v Sloveniji zaznamovali 60. obletnico smrti Jožeta Plečnika, zato najnovejšo kiparsko postavitev posveča njemu.

Vesna Drnovšek pri ustvarjanju izhaja iz pozicije in situ. Kot je zapisala kuratorica razstave Jelka Vrečko, je sam umetniški proces za avtorico enako pomemben kot umetnina, njeni končni izdelki pa so grafični listi. Umetnica ustvarja odtise najdenih predmetov in materialov, v katere ne posega, pa naj gre za žago, hladilnik, žičke ali zamaške.

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine