
Naročite se
|Prijavite se
Prireditev bo ob 16. uri uvedla predstavitev delovanja in storitev Mestne knjižnice Ljubljana. Obiskovalcem bodo na voljo stojnice Centra vseživljenjskega učenja s servisi, Potujoča knjižnica ter predstavitev virtualne knjižnice in elektronskih storitev, najmlajši pa se bodo lahko zabavali z igroteko na prostem z ustvarjalnimi delavnicami.
Osrednji del prireditve ob sklepu projekta Mesto bere, ki ga pri Mestni knjižnici Ljubljana letos pripravljajo že tretje leto zapored, pa se bo začel ob 17. uri na glavnem odru z bralno intervencijo Pripovedovalskega varieteja. Ob 18. uri bo sledila podelitev priznanj udeležencem projekta Mesto bere in podelitev nagrad naj bralcem, torej tistim, ki so v času trajanja projekta prebrali več kot pet knjig in tistim, ki so prebrali celo 60 ali več knjig z bralnega seznama.
Koncert Severe Gjurin
Podelitvi priznanj bo sledil koncertni del z glasbenima nastopoma Severe Gjurin, ki se bo tokrat predstavila s filmsko obarvano glasbo, ter etno-jazz zasedbe Dirty Sanchez. Dan Mestne knjižnice Ljubljana se bo sklenil ob 20. uri s filmsko projekcijo v Trubarjevi hiši literature.
V ospredju letošnjega programa bralnega projekta Mesto bere ... mesto gleda sta bila knjiga in film, s čimer so se pri Mestni knjižnici Ljubljana pridružili projektu Leto kina, posvečenemu 90-letnici mestnega kina Kinodvor. Bralni seznam je obsegal 60 izbranih knjižnih naslovov klasične in sodobne tuje in slovenske knjižne produkcije, po katerih so posneli tudi filme, ter tri strokovne knjige, ki obravnavajo zgodovino filma in aktualno filmsko tematiko. Sodelujoči bralci so s seznama izbrali pet knjig in jih prebrali.
Komentarji