Vztrajnostna dirka pisarniških stolov

V japonskem mestu Hanyu je potekala prva izmed letošnjih desetih dirk na pisarniških stolih, zmagovalna ekipa pa je prejela 90 kilogramov riža.
Fotografija:  FOTO: Issei Kato/Reuters

Dirka pisarniških stolov je bila ustanovljena pred desetimi leti in se zgleduje po vzdržljivostnih dirkah formule 1 in Le Mansa. V nedeljski dirki v japonskem mestu Hanyu je nastopilo 55 ekip, vsaka pa je imela po tri tekmovalce, ki so se izmenjevali. Zmagala je ekipa, ki je v dveh urah vzvratno opravila največ 200-metrskih krogov.

Trije člani ekipe so se med dirko izmenjevali, podobno kot na znameniti dirki Le Mans, da bi ostali sveži, vendar se je zaradi visoke poletne vlažnosti izkazala za težko bitko tudi za najbolj izkušene tekmovalce.

Dirko pisarniških stolov si je leta 2009 izmislil Tsuyoshi Tahare in jo prvič organiziral še istega leta v Kjotu. Letos bo potekala v desetih različnih mestih na Japonskem, ekipa z najboljšimi rezultati vseh desetih dirk pa bo osvojila veliko nagrado Japonske.

Mogoče je na prvi pogled videti tovrstna dirka mačji kašelj za tekmovalce, a so bili po njej vsi popolnoma izčrpani.