Dobro jutro!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Kolumne

Mladost med Titom, vojaki in študentskimi boni

O času, ko se je vse postavilo na glavo, in ljudeh, ki so čez noč obrnili ploščo.
Od vrtca dalje so nam v glave vtepali idejo, da bomo, ko odrastemo, postali timski igralci, da je naša naloga graditi skupnost. FOTO: Tadej Regent/Delo
Od vrtca dalje so nam v glave vtepali idejo, da bomo, ko odrastemo, postali timski igralci, da je naša naloga graditi skupnost. FOTO: Tadej Regent/Delo
25. 5. 2026 | 05:00
25. 5. 2026 | 13:13
6:40

Nekoč je bil današnji dan dan mladosti in nekoč sem bil tudi sam mlad. Danes nisem več mlad, čeprav se mi zdi, da tudi star nisem, je pa to verjetno le moj subjektivni optimizem. Statistika bi pripomnila, da sem pri letu, ki mi štrli čez petdeset, odločno v sklepni polovici fizične eksistence. Ne mlad ne star, a dovolj zrel, da poskušam sprejeti in kritično razumeti svojo mladost. Spodobilo bi se, da bi za status mladosti v začetku drugega kvartala novega stoletja prevzel tudi svoj mali konec odgovornosti. V imenu generacije pač. Današnji mladi namreč prihajajo iz sveta, ki smo ga ustvarili njihovi fotri in mame skozi svojo mladost: ker smo po inerciji nekega družbenega gibanja in konsenza okrog njega pač verjeli, da je tako prav in dobro. Kot je pač verjela vsaka generacija.

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine