Vlada v odhajanju in dosedanja koalicija sta pred štirimi leti zaradi številnosti v parlamentu budili upanje, da se bo na številnih področjih naredilo marsikaj in še več. Med temi, ki so veliko pričakovali, so bili tudi šolniki. Po epidemiji, v kateri so bile slovenske šole med najdlje zaprtimi, in po mednarodnih raziskavah, ki so druga za drugo pokazale padec znanja, so bila pričakovanja zelo visoka. Težava z visokimi pričakovanji je, da je padec na realna tla z višine še trši.
V štirih letih so se zamenjali trije ministri, to sicer velja le za področje vzgoje in izobraževanja, visoko šolstvo je imelo ves čas enega. Prave, težko pričakovane reforme šolstva nismo dočakali.
Komentarji