Pozdravljeni!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Črna kronika

Pred letom dni so argentinski dogi in bulterier do smrti pogrizli lastnico

Usmrtitev živali je odmevala. Zaščitniki živali še danes izražajo ogorčenje, saj so bili njihovi množični pozivi zaman.
Sosedi in mimoidoči so se psov bali. FOTO: Oste Bakal
Sosedi in mimoidoči so se psov bali. FOTO: Oste Bakal
3. 6. 2026 | 05:00
3. 6. 2026 | 06:13
5:05

Ko se v nekaj minutah zgodi tragedija, ki zaznamuje celo skupnost, se pokaže, kako tanka je meja med domačim ljubljencem in nevarno živaljo – ter kdo za to v resnici odgovarja. V zadnjih dneh mariborsko sodišče dopolnjuje sodni spis o lanski smrti 84-letnice v Miklavžu na Dravskem polju, ki so jo do smrti pogrizli trije psi, njen sin pa je obdolžen kaznivega dejanja smrti iz malomarnosti, pri čemer se odpira vprašanje, ali je šlo za osebno tragedijo ali za sistemsko zatajitev nadzora nad nevarnimi pasmami.

Primer, v katerem sta imela dva psa že status nevarnih, v ozadju pa so prekrški po zakonu o zaščiti živali in večkratne prijave sosedov, razkriva tudi, kako delujejo veterinarski, policijski in sodni mehanizmi, ko se tveganje za ugriz spremeni v smrt. Kaj bo preiskava pokazala o odgovornosti lastnika, vlogi institucij in pomenu za prihodnjo ureditev nevarnih psov?

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine