
Postanite naročnik | že od 14,99 €

Cesto čez srminsko Bonifiko uporabljajo vsi Ankarančani in tisti, ki imajo v Ankaranu kaj opraviti. Medtem ko bo južna ankaranska vpadnica čez nekaj mesecev brezhibna štiripasovnica, je severni del ceste, ki povezuje Ankaran s Koprom, v obupnem stanju. Občina bi morala nemudoma slediti zgledu Janka Tedeška in v nekaj dneh, največ tednih, cesto za vsaj en meter razširiti in pokrpati tako, da bo približno varna do takrat, ko jo bodo zgradili v slogu njenega južnega odseka.
V tem smislu in dobronamerno so se pred dnevi oglasili tudi iz stranke SD in predlagali, kaj bi po njihovem bilo treba storiti, da bi ublažili koprski prometni kaos. Predlagajo čimprejšnje dokončanje ankaranske ceste, dokončanje priključka Krožne ceste na obalno cesto, izvedbo dvosmernega prometa pod obalno cesto tako, da bi Ulica 15. maja povezovala Tomšičevo in Ljubljansko cesto. Skupaj z državnimi službami naj bi poskrbeli za takšno prometno ureditev (signalizacijo), ki bi od hrvaške meje preusmerjala promet (vsaj tovornjake) preko Šmarij v Koper in mimo njega. Že pred leti so Socialni demokrati dali pobudo za postavitev avtomatskih izposojevalnic koles, s čimer bi z nizkimi stroški prispevali k ublažiti prometa. Marjan Ortar iz DDC, Svetovanje inženiring, odsek Primorska, je pojasnil, da bodo južni del ankaranske vpadnice lahko končali šele maja 2011. Na rok vpliva posedanje terena. Za dokončanje Krožne ceste bo Dars predvidoma decembra sklenil pogodbo z novim izvajalcem in z deli bodo končali prav tako maja.
Komentarji