Minulo jesen so nas krajani Slovenskih Konjic opozarjali na nevzdržne razmere za sosede kamnoloma družbe Kongrad pod Konjiško goro, katerih hiše se nahajajo le nekaj sto metrov od izkopov. »Domačine dan za dnem moti tresenje tal zaradi miniranja, na hišah jim pokajo stene in fasade, poškodovane so ceste, živijo v prahu in neprestanem hrupu težkih tovornjakov, ki tudi ob zgodnjih jutranjih urah vozijo mimo njihovih domov,« so zapisali prebivalci, ki so se zaradi kamnoloma povezali v civilno iniciativo ZA zaprtje kamnoloma pod Konjiško goro ter zbirali podpise v peticiji za zaprtje kamnoloma.
V kamnolomu Konjiška gora se je decembra lani iztekla koncesija družbi Kongrad, ki pa namesto sanacije še naprej izvaja minerska dela. Rudarsko inšpekcijo sta o dogajanju obvestila tudi policija in občina Slovenske Konjice. V kamnolomu nadzirajo tudi količino materialov, izkopanih v zadnjih letih.
Komentarji