V koaliciji dobiva, na terenu se še vedno trese

Aleksandra Pivec je dosegla, da bo novi urad za demografijo vodil minister in ne direktor, kar pomeni, da bodo imeli v prihodnje tri ministre. Kaj si obeta NSi?

Objavljeno
16. julij 2020 20.26
Posodobljeno
16. julij 2020 21.08
Aleksandra Pivec je povedala, da po njenih prvih informacijah v celjskem odboru niso glasovali o nezaupnici, ampak o tem, ali so še naklonjeni delu v koaliciji, ali ne. FOTO: Blaž Samec/Delo
Suzana Kos, Barbara Eržen
Suzana Kos, Barbara Eržen
Ljubljana – Predsednica Desusa Aleksandra Pivec, ki se sooča z nemiri znotraj stranke – po ljubljanskem je nezadovoljstvo izrazil še celjski pokrajinski odbor, medtem ko so ji koroški, podravski in severnoprimorski izrekli podporo –, bo, kot vse kaže, kmalu lahko stranko mirila tudi s koalicijskim izplenom.»Vedeli smo, da vstop v desnosredinsko koalicijo za naše člane ne bo enostaven, tako kot tudi delo ni enostavno. Na eni strani se ukvarjamo s po mojem mnenju pozitivnim delom na vsebinskem področju in na drugi strani s tistim delom, ki pri naših članih povzroča pretrese,« je Aleksandra Pivec komentirala dogajanje v ...