
Naročite se
|Prijavite se
Ljubljana − Sindikat vojakov Slovenije (SVS) je danes predsednika vlade Mira Cerarja in ministra za javno upravo Borisa Koprivnikarja obvestil, da ne bodo podpisali za jutri predvidenega predlaganega dogovora med vlado in sindikati javnega sektorja (KPJS in KPND) o podaljšanju varčevalnih ukrepov za leto 2015.
Prepričani so namreč, da jih je vlada izključila iz pogajanj, saj da »vladni pogajalci niti enega od njihovih dopisov niso vključili v zapisnike o usklajevanja sindikatov, medtem ko so vse druge dopise in e-poštna sporočila brez težav vključevali v zapisnike po večini kot priloge«.
Zaradi izključenosti tudi menijo, da jesenska pogajanja niso potekala v skladu z ustavo oziroma ustavnimi določili svobodnega sindikalnega delovanja. To naj bi tudi že ugotovilo ustavno sodišče, a po pisanju SVS jih vladna pogajalska skupina pri tem ni upoštevala.
Ministru Koprivnikarju očitajo tudi, da se ni opredelil do njihovih zahtev za ureditev ustreznega plačila z »zakonom o obrambi določenih oblik pripravljenosti na delovnem mestu in določenem kraju ter glede neurejenega plačila za nevarnosti ali posebne obremenitve pripadnikov Slovenske vojske v primerjavi z dodatki drugim javnim uslužbencem, ki imajo priznane dodatke zaradi posebnosti njihovega poklica, kot recimo v dejavnosti vzgoje in izobraževanja«.
Preberite tudi:
Premirje med sindikati in vlado bo verjetno zdržalo
Komentarji