Trump je samorog, ki jaha na samorogu čez mavrico

V novi knjigi nekdanji predstavnik Bele hiše Sean Spicer o svojem nekdanjem šefu piše pozitivno.
Fotografija: Nekdanji tiskovni predstavnik Bele hiše Sean Spicer pozira skupaj z voščenima figurama Melanie in Donalda Trumpa v muzeju voščenih lutk Madame Tussauds v New Yorku. FOTO: Reuters
Odpri galerijo
Nekdanji tiskovni predstavnik Bele hiše Sean Spicer pozira skupaj z voščenima figurama Melanie in Donalda Trumpa v muzeju voščenih lutk Madame Tussauds v New Yorku. FOTO: Reuters

Nekdaj tiskovni predstavnik Bele hiše Sean Spicer je svojega nekdanjega šefa v memoarju, ki bo izšel 24. julija z naslovom The Briefing: Politics the Press and the President, opisal kot »samoroga, ki jaha na samorogu čez mavrico«. Spicer o predsedniku piše pozitivno in v mnogočem nasprotje nekdanjemu vodji predsedniške kampanje Paulu Manafortu, poroča BBC.
 

Težke situacije zna obrniti sebi v prid


»Mislim, da nikoli več ne bo takšnega predsedniškega kandidata, kakršen je bil Donald Trump,« piše. »Redki so, ki bi lahko ponovili njegova nevarna dejanja,« po navedbah Guardiana, ki je pridobil nekaj odlomkov iz knjige, piše Spicer. »Sposobnost, da težke situacije, ki kažejo na konec kariere, obrne sebi v prid, da besno napade svoje nasprotnike, premore le malo politikov.«

Spicerjeve navedbe so v nasprotju s komentarji Paula Manaforta, ki je odstopil leta 2016 zaradi suma, da je zatajil plačila, ki jih je prejel v državah nekdanje Sovjetske zveze, kjer je delal kot politični lobist. Prejšnji mesec je pristal v zaporu zaradi obtožb pranja denarja, davčnih utaj, neregistracije dejavnosti tujega agenta in obstrukcije pravnega sistema.


Prispeval je zrelost h kampanji


Spicer je na tiskovni konferenci v Beli hiši dejal, da je Manafort igral zelo omejeno vlogo v zelo omejenem času, kar je izjavil tudi Trump. »Je pa Paul prispeval zrelost k Trumpovi predsedniški kampanji. To je bilo zelo potrebno,« je dejal. »Preden se je pridružil kampanji, ni imela nobene strukture, sestavljala jo je skupina živčnih in preobremenjenih ljudi, ki so nenehno lajali v svoje telefone,« pravi nekdanji tiskovni predstavnik Bele hiše. Manafort je po njegovih besedah takoj vzpostavil komunikacijske operacije, ki so bile potrebne za zmago na volitvah.

Spicer piše tudi, da se je ministrstvo Združenih držav za domovinsko varnost leta 2016 seznanilo s kampanjo ter se prepričalo, da ni prišlo do infiltracije in da ne bo manipulacije rezultatov volitev. Vendar je ameriška varnostna služba ugotovila, da so ruski hekerji prodrli v spletno pošto Demokratske stranke in izvedli še nekaj podobnih napadov, s katerimi so pomagali do zmage Donaldu Trumpu.

Komentarji: