Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Svet

Uporniki v Pakistanu zažgali več Natovih vozil

Uporniki na severozahodu Pakistana so zažgali deset tovornjakov cistern, ki so bili namenjeni oskrbi Natovih sil v Afganistanu. Kot je sporočila pakistanska policija, so talibanski borci napadli nek obrat v Pešavarju, kjer je bilo parkiranih več cistern.
20. 11. 2010 | 08:18
Islamabad - Talibani so najprej obvladali varnostnike, nato pa zažgali vozila in jih 10 popolnoma uničili, poroča STA.

Preko Pakistana v Afganistan dostavijo 80 odstotkov vseh preskrbovalnih dobrin, ki jih potrebujejo sile zveze Nato. Od začetka oktobra so uporniki v Pakistanu uničili že več kot 170 tovornjakov z zalogami ali gorivom, namenjenih Natovim silam. Po poročanju STA je bilo pri tem ubitih šest ljudi, odgovornost za napade pa so prevzeli talibani, poroča nemška tiskovna agencija dpa.

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine