Islamabad - V samomorilskem bombnem napadu na severozahodu Pakistana je umrlo najmanj 40 ljudi. Eksplozija se je zgodila na plemenskem območju Mohmand, kjer so se po pisanju katarske Al Džazire sestali predstavniki oblasti in protalibski zavezniki. Po poročanju lokalnih medijev je bilo v eksploziji tudi več deset ljudi poškodovanih. "Za danes je bil predviden sestanek med lokalnimi predstavniki in člani protitalibskega mirovnega komiteja," je povedal
Maksud Amin, govorec lokalnih voditeljev.
Po besedah očividcev se je mimo prizorišča pripeljal moški na motorju in sprožil eksploziv. Nato mu je sledil še drugi, ki je bombo na motorju sprožil tik pred vhodnimi vrati.
Eden izmed udeležencev današnjega srečanja, na katerem je bilo okrog 100 povabljencev,
Mohamed Kalid Kan je povedal, da so med mrtvimi tudi plemenski voditelji in policisti, domnevno pa so življenje izgubili tudi trije novinarji. 25 ljudi so medtem prepeljali v bolnišnico v Pešavarju, saj v Mohmandu ni dovolj kapacitet.
Območje leži v bližini meje z Afganistanom in je poznano kot trdnjava talibov in Al Kaide. Vojska sicer izvaja operacije, a se napadi upornikov kljub temu nadaljujejo. Zadnji krvavi napad se je v Mohmandu se je zgodil v mesecu juliju, ko je na osrednjem trgu v eksploziji avtomobila življenje izgubilo 100 ljudi.
Po pisanju Al Džazire odgovornosti za napad ni prevzele še nihče, BBC pa poroča, da so jo prevzeli tamkajšnji talibi. Katarski medijska hiša sicer še piše, da so se napadi talibov v zadnjih tednih na tem območju močno okrepili.
Komentarji