24 ur Le Mansa Suzukiju, Jerman na 12. mestu

Na dirki 24 ur Le Mansa je slavila posadka Suzukija Vincent Philippe/Anthony Delhalle/Etienne Masson. Marko Jerman 12.

19. april 2015 18.00
MOTO-FRA-MOTOR-RACING-ENDURANCE
G. L., Delo.si

Le Mans - Uvodno dirko sezone svetovnega prvenstva vzdržljivostnega motociklizma, tradicionalno preizkušnjo 24 ur Le Mansa je dobila posadka Suzukija v francoski zasedbi Vincent Philippe, Anthony Delhalle in Etienne Masson. Na dirki sta nastopila dva Slovenca, z 12. mestom se je izkazal Marko Jerman.

Zmagovalna ekipa SERT Suzuki je v 24 urah prevozila 833 krogov, kar je sedem več od drugouvrščene ekipe SRC Kawasaki, ki so jo zastopali Gregory Leblanc, Matthieu Lagrive in Fabien Foret. Tretji so bili člani moštva Bolliger Horst Saiger, Roman Stamm in Daniel Sutteer, ki so prevozili 821 krogov.

Izkazal se je tudi član ekipe Maco Marko Jerman, ki je skupaj s sovoznikoma Gianluco Vizzielom in Anthonyjem Dos Santosem prevozil 806 krogov in zasedel 12. mesto, hkrati pa si priboril tudi sedmo mesto v točkovanju razreda EWC. Z ekipo Flembbo je nastopil še Janez Prosenik in končal na 35. mestu skupnega seštevka. Prosenik ter sovoznika Laurent Derine in Emiliano Belucci so prevozili 703 kroge.

Sezona SP se bo nadaljevala šele konec julija z osemurno preizkušnjo v Suzuki.