Rok Drakšič kot selektor že šest let uspešno vodi finsko reprezentanco v judu. V začetku maja se je razveselil prve kolajne 21-letne Loune-Lumie Seikkula (do 63 kg) na turnirjih za grand slam (v Dušanbeju se je izkazala s 3. mestom), sredi prejšnjega meseca pa je kot glavni trener v Tbilisiju popeljal Luukasa Saho do naslova evropskega podprvaka v kategoriji do 66 kilogramov.
Nekdanji vrhunski slovenski judoist ima vsekakor veliko zaslug za preporod finskega juda. »Že četrto leto zapovrstjo smo na velikem tekmovanju osvojili vsaj eno kolajno, kar je po mojem trden pokazatelj dobrega dela in napredka ...
Komentarji