Domači adut daleč za prvakom in najhitrejšim rekorderjem

Na nedeljski dirki svetovnega prvenstva v motociklizmu za VN Španije v Jerezu bo s prvega startnega mesta v razredu motoGP začel Italijan Francesco Bagnaia.
Fotografija: Italijan Francesco Bagnaia bo VN Španije v Jerez de la Fronteri v razredu motoGP začel s prvega štartnega položaja. FOTO: Javier Soriano/AFP

Na nedeljski dirki svetovnega prvenstva v motociklizmu za VN Španije v Jerezu bo s prvega startnega mesta v elitnem razredu motoGP začel Italijan Francesco Bagnaia (Ducati). Drugi čas današnjih kvalifikacij je dosegel svetovni prvak in vodilni v seštevku sezone Francoz Fabio Quartararo (Yamaha).

Iz prve vrste pa bo na domačem terenu v Jerezu začel še Aleix Espargaro (Aprilia). Četrti je bil Avstralec Jack Miller (Ducati), peti pa nekdanji svetovni prvak Španec Marc Marquez (Honda).

Bagnaia je za prvi »pole position« v sezoni postavil tudi nov rekord proge, ki zdaj znaša 1:36,170.

Razočaran pa je bil domačin Alex Rins (Suzuki), ki ima v SP enako število točk kot Quartararo (69). Ni se uvrstil v zaključni del kvalifikacij in bo dirko začel šele s 13. startnega mesta.

Za Quartarararojem in Rinsom je pred špansko dirko tretji v SP Aleix Espargaro s 66 točkami. Dirka v najmočnejšem razredu bo v nedeljo na sporedu ob 14. uri.

Vodilni v svetovnem prvenstvu in branilec naslova Francoz Fabio Quartararo je bil na današnjih kvalifikacijah drugi. FOTO: Javier Soriano/AFP