Dovizioso zmagal v Misanu

V skupnem seštevku je po 12 dirkah ostal v vodstvu Marc Marquez.
Fotografija: Italijan Andrea Dovizioso (Ducati) je zmagovalec dirke svetovnega motociklističnega prvenstva za VN San Marina v Misanu. FOTO: AP

San Marino - Italijan Andrea Dovizioso (Ducati) je zmagovalec dirke svetovnega motociklističnega prvenstva za VN San Marina v Misanu. V elitnem razredu motoGP je bil drugi Španec Marc Marquez (Honda), tretji pa Britanec Cal Crutchlow (LCR Honda).

V boju z Marquezom za drugo mesto je dva kroga pred koncem zdrsnil drugi Ducatijev voznik Španec Jorge Lorenzo, ki je nato dirko končal brez točk na 17. mestu.

V skupnem seštevku je po 12 dirkah Marquez ostal v vodstvu, zdaj ima 221 točk, na drugo mesto se je prebil današnji zmagovalec Dovizioso s 154, tri manj pa ima Italijan Valentino Rossi (Yamaha), ki je bil danes le sedmi.

Sezona se bo nadaljevala čez 14 dni z dirko za VN Aragonije v Alcanizu.