Italijan v Mugellu med vsemi najhitrejši

Italijan Francesco Bagnaia (Ducati) je zmagovalec dirke svetovnega prvenstva v motociklizmu v italijanskem Mugellu v elitnem razredu motoGP.
Fotografija: Francesco Bagnaia in Enea Bastianini med dirko. FOTO: Ciro De Luca/Reuters
Francesco Bagnaia in Enea Bastianini med dirko. FOTO: Ciro De Luca/Reuters

Italijan Francesco Bagnaia (Ducati) je zmagovalec dirke svetovnega prvenstva v motociklizmu v italijanskem Mugellu v elitnem razredu motoGP. Drugo mesto je osvojil svetovni prvak Francoz Fabio Quartararo (Yamaha), tretji je bil Španec Aleix Espargaro (Aprilia). Bagnaia je dosegel drugo zmago v sezoni, najboljši je bil še na preizkušnji v Jerezu.

Nekdanji svetovni prvak Španec Marc Marquez (Honda), ki bo moral v kratkem na novo operacijo roke, pa je na zadnji dirki pred bolniško osvojil deseto mesto.

Z novimi 20 točkami je Quartararo še povečal naskok v SP, kjer ima zdaj 122 točk, najbližje je Aleix Espargaro, ki jih ima 114. Brez uvrstitve pa je danes po zdrsu sredi preizkušnje ostal Italijan Enea Bastianini (Ducati Gresini), ki je tretji v seštevku SP s 94 točkami. Naslednja dirka bo že naslednji teden v Barceloni.

Francesco Bagnaia ni skrival navdušenja. FOTO: Filippo Monteforte/AFP