Kako dobro poznate slovenski in svetovni šport (1)?

V prvem kvizu preizkus znanja iz zgodovine olimpijskih iger, boksa in hokeja.
Fotografija: Kolikokrat se je Dejan Zavec za naslov svetovnega prvaka boril na slovenskih prizoriščih? FOTO: Tadej Regent

13. aprila 1980 je reprezentanca ZDA objavila bojkot olimpijskih iger v Moskvi. Sledile so ji še nekatere močne reprezentance iz kapitalističnega dela sveta. Slovenski športniki so takrat nastopili za jugoslovansko ekipo, koliko je bilo Slovencev med jugoslovanskimi reprezentanti, med katerimi je posebej nase opozoril atlet Rok Kopitar (na fotografiji)? Koliko bi jih znali našteti?

• A) 11
  • B) 16
  • C) 21

V drugem aprilskem koncu tedna leta 2009 je naš najuspešnejši boksar doslej Dejan Zavec (na fotografiji) v Ljubljani osvojil naslov svetovnega prvaka v velterski kategoriji po verziji IBF, kolikokrat se je za naslov svetovnega prvaka boril na slovenskih prizoriščih?

• A) dvakrat
  • B) trikrat
  • C) štirikrat

V teh aprilskih dneh so slovenski hokejisti pogosto igrali na svetovnih prvenstvih skupine B. Pogosto na domačem ledu, tako tudi na enem zadnjih velikih tekmovanj pred razglasitvijo samostojnosti, leta 1991. Jugoslovanska izbrana vrsta, večinoma sestavljena iz slovenskih hokejistov (med njimi tudi Nik Zupančič, na fotografiji), je zasedla 6. mesto. Katere tri igralce je vodstvo tekmovanja uradno izbralo za najboljše pri domači vrsti?