Kako dobro poznate slovenski in svetovni šport (44)?

V tokratnem kvizu preizkus znanja iz kolesarstva, nogometa in košarke.
Fotografija: Primož Roglič se je pred tremi leti imenitno odrezal v vožnji na čas na svetovnem prvenstvu v Bergnu. FOTO: Kenzo Tribouillard/AFP

1. Primož Roglič je na svetovnem prvenstvu 2017 v Bergnu kot prvi slovenski kolesar osvojil kolajno v vožnji na kronometer. Prehitel ga je le njegov zdajšnji sotekmovalec v moštvu Jumbo Visma, Nizozemec Tom Dumoulin, za slabih 58 sekund. Kdo je takrat zasedel tretje mesto na dirki, ki se je končala z vzponom in prvič v zgodovini z možnostjo menjave kolesa?
  • A) Chris Froome
  • B) Rohan Dennis
  • C) Nelson Oliveira

2. Jutri se bosta v 3. kolu angleške nogometne lige pomerila Liverpool in Arsenal. Liverpoolčani so letos osvojili ligaško lovoriko po 30 letih, Londončani pa čakajo od prvenstva 2003/04. Takrat so pod vodstvom trenerja Arsena Wengerja ostali neporaženi v 38 kolih, v naslednji sezoni pa so niz podaljšali na 49 tekem brez poraza. Kdo jih je ustavil?
  • A) Chelsea
  • B) Manchester United
  • C) Liverpool

3. Danes se bo začelo 30. slovensko prvenstvo v košarki. Prvi naslov državnega prvaka po osamosvojitvi je osvojila Smelt Olimpija pod taktirko Zmaga Sagadina, v polfinalu je z 2:0 v zmagah ugnala kranjski Triglav, ki se je letos vrnil med prvoligaše, v finalu pa še Optimizem Postojno s 3:0. Kdo je bil v finalu prvi strelec Ljubljančanov s 56 točkami?