Kako dobro poznate slovenski in svetovni šport (9)?

V devetem kvizu preizkus znanja iz nogometa, košarke in tenisa.
Fotografija: Martina Navratilova je dosegla karierni veliki slam tako v posamični konkurenci kot med ženskimi dvojicami. FOTO: Reuters

1. Konec tedna bodo oživela igrišča v nemški nogometni ligi. Prvo uradno prvenstvo je bilo na sporedu leta 1903, ko je imela nemška zveza 150 članic, prvi naslov prvaka pa je osvojil VfB Leipzig. V finalu končnice, v kateri so se moštva merila na izpadanje, je s 7:2 ugnal tekmeca, ki je nekoliko neobičajno izhajal iz druge države, ustanovili pa so ga nemški judje. V katerem mestu?

• A) Dunaj
  • B) Varšava
  • C) Praga

2. Košarkarske tekme v ligi NBA so daljše kot tiste pod okriljem FIBA, saj morajo moštva odigrati 48 minut »neto« igre. Zaradi podaljškov se lahko podaljšajo, največ časa pa je doslej prebil na parketu Dale Ellis. Čeprav je 9. novembra 1989 dosegel 53 točk, je njegov Seattle klonil v Milwaukeeju s 154:155 po petih podaljških, igral pa je rekordno število minut. Koliko?

• A) 69
  • B) 73
  • C) 62

3. Martina Navratilova (na fotografiji) je po številu trofej najuspešnejša igralka v zgodovini tenisa. V 70. in 80. letih je zmagala na 167 turnirjih za posameznice, 18 za veliki slam, 332 tednov pa je bila številka 1 na svetovni lestvici. Karierni veliki slam je dosegla tudi na tekmovanjih ženskih dvojic, na katerih je zbrala 177 lovorik, z eno od soigralk pa je zmagala v 109 zaporednih dvobojih. S kom?