Katji Fain 6. mesto v finalu

Mariborčanka se je v lepi luči predstavila med izbrano osmerico discipline 200 m prosto v Budimpešti.
Fotografija: Naša vodilna plavalka Katja Fain je tudi v finalu opozorila nase. FOTO: Blažž Samec/Delo

V taboru slovenske plavalne reprezentance so na evropskem prvenstvu v Budimpešti nestrpno pričakovali drugi finalni nastop, prvi v posamični konkurenci. Potem ko je bila ob uvodu v prvenstvo naša ženska štafeta na 4x100 m prosto 7., se je tokrat Katja Fain s časom 1:58,76 uvrstila na 6. mesto finala 200 m prosto.

Naša vodilna reprezentantka je na tem prvenstvu v disciplini, pred katero ni imela posebej visokih pričakovanjih predstavila v zelo lepi luči, kolajna je bila vendarle nerealna in sodeč po tekmi tudi nedosegljiva. Zmage, svoje prve doslej na evropskih prvenstvih, se je po izjemnem finišu veselila Čehinja Barbora Seemanova, za njo je pičli dve stotinki zaostala štirikratna prvakinja stare celine v tej disciplini Federica Pellegrini, nekoč velika tekmica Sare Isaković.

V petkovem sporedu bosta iz slovenskega zornega kota pod posebnim drobnogledom novi štart obetavne Neže Klančar, tokrat na 100 m prosto, ter lov na olimpijsko normo ženske štafete na 4x200 m prosto.