Kauzer le za Clarkom

Slovenski kajakaš Peter Kauzer je bil na tekmi svetovnega pokala na divjih vodah na Poljskem drugi.
Fotografija: Peter Kauzer je v dobri formi. Foto KZS
Peter Kauzer je v dobri formi. Foto KZS

Krakov – Na drugi tekmi svetovnega pokala na divjih vodah na Poljskem je slovenski kajakaš Peter Kauzer osvojil drugo mesto.

Kauzer, sicer evropski prvak, je zaostal le za Britancem Josephom Clarkom, ki je bil od Slovenca hitrejši za 1,31 sekunde. Stopničke je s tretjim mestom dopolnil 25-letni češki kajakaš Jiri Prskavec.

Na tekmi še trije predstavniki

Poleg Hrastničana so nastopili še trije slovenski predstavniki. Niko Testen je zasedel 18. mesto, 27. je bil Vid Kuder Marušič, sedem mest nižje (34.) pa Martin Srabotnik.

Savšek včeraj peti, danes brez slovenskih kanuistk

Med kanuisti je Benjamin Savšek v sobotnem delu tekmovanju končal na petem mestu, medtem ko slovenskih kanuistk na današnji tekmi, na kateri si je konkurenco pokorila Avstralka Jessica Fox, ni bilo.