Kdo se je uvrstil tik za Britto Bilač ob njenem podvigu v Helsinkih?

V tokratnem kvizu preizkus znanja iz nogometa, atletike in tenisa.
Fotografija: Britta Bilač je preskočila 200 cm in osvojila zlato kolajno na EP. FOTO: Igor Modic/Delo

1. Deset let je danes minilo od smrti odličnega brazilskega nogometaša Socratesa, ki se je pri 57 letih poslovil zaradi črevesne okužbe. Nase je opozoril že z uspešnim študijem medicine, pri 192 cm višine pa je bil tudi izjemno spreten z žogo. Za Brazilijo je igral na 60 tekmah in zabil 22 golov, bil pa je tudi njen kapetan na SP 1982. V Evropi je poklicno igral le za en klub, kateri?

• A) Fiorentino
  • B) Inter
  • C) Sampdorio

2. Danes praznuje 53. rojstni dan Britta Bilač, v Vzhodni Nemčiji rojena skakalka v višino, ki je leta 1992 dobila slovensko državljanstvo in začela tekmovati za svojo novo domovino. Največji uspeh je dosegla na evropskem prvenstvu leta 1994 v Helsinkih, na katerem je osvojila zlato kolajno. Preskočila je 200 centimetrov, štiri več od drugouvrščene. Kdo se ji je najbolj približala?

• A) Nele Žilinskiene
  • B) Jelena Guljajeva
  • C) Inga Babakova

3. Na današnji dan pred 36 leti je takrat najboljši jugoslovanski teniški igralec Slobodan Živojinović (na fotografiji) pripravil senzacijo. V četrtfinalu OP Avstralije je z 2:6, 6:3, 1:6, 6:4, 6:0 izločil slovitega Američana Johna McEnroeja. Beograjčan je v polfinalu izgubil v treh nizih proti Švedu Matsu Wilanderju, v finalu pa je gladko zmagal tedanji šesti igralec sveta. Kdo?