Koliko poznate slovenski in svetovni šport (32)?

V tokratnem kvizu preizkus znanja iz nogometa, tenisa in zgodovine olimpijskih iger.
Fotografija: Pred 40 leti je Moskva gostila olimpijske igre. FOTO: Tatjana Makejeva/Reuters
Pred 40 leti je Moskva gostila olimpijske igre. FOTO: Tatjana Makejeva/Reuters

1. Pisali smo, da sta Cristiano Ronaldo in Mario Mandžukić edina strelca pri dveh različnih klubih na finalnih tekmah lige prvakov, le enemu nogometašu pa se je posrečilo, da je zadel za dva kluba v finalnih predstavah pokala državnih prvakov, predhodnice sedanjega elitnega tekmovanja. Kdo je bil to?
  • A) Johan Cruyff
  • B) Kevin Keegan
  • C) Velibor Vasović

2. Pred enim letom je Aljaž Bedene osvojil lovoriko na največjem domačem teniškem turnirju v Portorožu. V finalu je ugnal norveškega tekmeca Viktorja Đurasovića. Kako velika je bila v evrih denarna nagrada za zmagovalca?
  • A) 6190
  • B) 9590
  • C) 16.190

3. V Moskvi (na fotografiji) so pred 40 leti končali olimpijske igre, prve dotlej v vzhodnoevropskem prostoru, na katerih je še posebej blestela domača reprezentanca. Osvojila je rekordno število kolajn (195) in tako prepričljivo izboljšala svoj dosežek s prejšnjih iger v Montrealu. Koliko jih je osvojila tam?