Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Drugo

Mariborčanke izgubile v Trevisu, Kamničanke na Norveškem

Odbojkarice Nove KMB Branika so izgubile v pokalu Cev, odbojkarice Calcita Volleyballa pa v pokalu challenge.
pivk/calcit volleyball -novo kbm branik
pivk/calcit volleyball -novo kbm branik
10. 12. 2014 | 23:36

Treviso - Odbojkarice Nove KBM Branika so izgubile prvo tekmo osmine finala pokala Cev, v Trevisu jih je premagala italijanska ekipa Prosecco Doc-Imoco Conegliano s 3:0 (23, 13, 23). Povratna tekma bo naslednjo sredo v mariborski dvorani Lukna. Odbojkarice Calcita Volleyballa so v tekmi šestnajstine finala pokala challenge prav tako morale priznati premoč nasprotnicam, na Norveškem je s 3:0 (22, 29, 19) slavil Stod Volley.

Slovenske prvakinje, odbojkarice iz Maribora, so bile v prvem in tretjem nizu povsem enakovredne gostiteljicam, a so te v zaključkih obeh nizov pokazale nekaj več preudarnosti. Uvodni niz so Mariborčanke začele hrabro, gostiteljice pa so kljub temu vseskozi vodile. Proti koncu niza pa je prišlo do preobrata - slovenske predstavnice so povedle s 23:22, a v odločilnih trenutkih vseeno izgubile prvi niz. Precej manj napet in zanimiv je bil drugi niz, ki so ga Italijanke že zgodaj obrnile v svojo prid, zato pa je tretji niz spet mineval v izenačeni igri. Izid je bil zopet izenačen na 23:23, a sreča tudi v odločilnem nizu ni bil na strani Štajerk.

»Tekma je pokazala, da se lahko enakovredno kosamo z italijansko ekipo. Ta v napadu ni naredila nobene napake, kar se redko dogaja. Po statističnih podatkih sta si ekipi zelo blizu, o zmagi so odločale malenkosti in predvsem izkušnje, ki so bile na strani gostiteljic. Povratna tekma bo čez teden dni in upanje v napredovanje še tli,« je za STA povedal trener Nove KBM Branik Bruno Najdič.

Tudi Kamničanke v prvo neuspešne

Podobno kot slovenskim prvakinjam v pokalu Cev se je godilo tudi slovenskim podprvakinjam v pokalu challenge. Odbojkarice Calcita Volleyballa so namreč izgubile prvo tekmo šestnajstine finala pokala challenge. V Steinkjerju na Norveškem jih je domača ekipa Stod Volley premagala s 3:0 (22, 29, 19). Povratna tekma bo naslednjo sredo v Kamniku.

Kamničanke so se v prvem nizu predvsem privajale na igro domače ekipe in kljub vmesnim približanjem na koncu zanesljivo izgubile prvi del igre. Podobno neuspešno se je začel tudi drugi niz, saj so Norvežanke povedle s 5:1 in 7:2, a so odbojkarice Calcita igro izboljšale in se po točki Tamare Borko približale zgolj na točko zaostanka. V nadaljevanje so imele gostje celo tri zaključne žoge za zmago v drugem nizu, ki pa so žal ostale neizkoriščene, kar so odbojkarice Stoda znale kaznovati.

Tretji niz so bolje začele Kamničanke, vodile še pri izidu 15:14, na koncu pa po seriji napak morale priznati premoč domačim. Kamničanke kljub porazu ne izgubljajo upanje po napredovanju, saj so v prvi tekmi dokazale, da Norvežanke v Kamniku še zdaleč niso nepremagljive.

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine