Mrakova in Macarolova pred zadnjim dnem sedmi

Jadralki Tina Mrak in Veronika Macarol sta pred regato za medalje v Španiji na sedmem mestu.

31. marec 2017 23.02
OI
N. Gr., STA
N. Gr., STA
Palma de Mallorca - Slovenski jadralki Veronika Macarol in Tina Mrak sta zadnji dan polfinalnih tekem prve letošnje regate za evropski pokal princese Sofije v španski Palma de Mallorci odlično jadrali in tudi zmagali v prvem plovu, ostajata pa na skupnem sedmem mestu, kar pomeni uvrstitev v sobotno regato za medalje med najboljšimi osmimi posadkami razreda 470.

V razredu 49er sta danes dobro jadrala tudi Peter Janežič in Anže Podlogar, odjadrali so tri plove, v prvem sta prijadrala na 5. mesto, v zadnjem pa na 8., napredovala pa sta na skupno 23. mesto in tako končala nastope na prvem letošnjem evropskem pokalu v Španiji.

Najbolje doslej sta danes jadrali tudi sestri Pletikos, ki sta prav tako jadrali v zlati skupini, Kim je zadnji dan napredovala za devet mest in končala 28. mestu, Lin pa je napredovala za osem mest in končala tekmovanje na 37. mestu.

Mladi jadralec razreda fin Jan Orel je regato končal na 45. mestu.