Peter Prevc poletno sezono odprl z zmago

Na prvi od dveh tekem celinskega pokala v Kranju je bil najbolj Peter Prevc pred Rokom Justinom.

01. julij 2016 22.37
Smučarski skoki
Š. Ro.
Š. Ro.

Kranj - Smučarski skakalci so že odprli novo sezono. Poletni tekmovalni del se je za slovenske reprezentance začel s prvo od dveh tekem poletnega celinskega pokala v Kranju. Našli orli so dosegli dvojno zmago; najboljši skakalec minule sezone in dobitnik velikega kristalnega globusa Peter Prevc je upravičil status favorita, Rok Justin je osvojil drugo mesto. Tretji je bil Avstrijec Clemens Aigner.

Prevca ina Justina je ločilo vsega 0,7 točke, Clemens je na tretjem mestu za Justinom zaostal 6,2 točke. Takšen je bil tudi vrstni red po prvi seriji. Robert Kranjec je bil šesti, Tomaž Naglič osmi, Jaka Hvala pa deveti.

Prvi slovenski skakalec je danes prvič nastopil na novih Slatnarjevih smučeh, v prvi seriji pa je pristal pri 106 metrih. Še pol metra več je skočil Justin. V drugi seriji sta oba pristala pri 111,5 metra.

Jutri je v Kranju še ena tekma, ta se bo začela ob 9.30.