
Postanite naročnik | že od 14,99 €

Niki Tomc je uspel prav poseben podvig. Šele kot druga judoistka je ubranila zlato lovoriko na turnirju za svetovni pokal v Sarajevu, na katerem je ponovila lansko zmagoslavje v kategoriji do 57 kilogramov. »Počutila sem se dobro, bilo pa je stresno. Morala sem se zbrati za vsako borbo posebej, poslušala sem svojega trenerja (Marjana Fabjana – op. p.), in to je bilo to,« je skrivnost svojega uspeha razkrila Tomčeva.
Na poti do prvega mesta v glavnem mestu BiH je 19-letna judoistka kluba Z'dežele Sankaku, ki je bila v uvodnem krogu prosta, pod vodstvom Fabjana in Petre Nareks ugnala Italijanko Silvio Pellitteri, Fationo Kasapi iz Kosova in v finalu še Britanko Chelsie Giles, evropsko prvakinjo iz Sofije 2022 in leto prej dobitnico bronaste kolajne na olimpijskih igrah v Tokiu (tedaj v kategoriji do 52 kilogramov).

»To je bil najin prvi dvoboj. Moj trener mi je rekel, kaj moram storiti, to sem naredila, in to je tudi delovalo,« je za uradno spletno stran Evropske judoistične zveze (EJU) zaupala Tomčeva, ki ni vedela, da je postala šele prva judoistka po Britanki Emmi Reid, ki je ubranila zlato kolajno na turnirju v Sarajevu. »Resnično? Tega nisem vedela. Lepo!« je v smehu še dejala varovanka celjskega strokovnjaka Marjana Fabjana.
Na najvišjo stopnico zmagovalnega odra se je od slovenskih judoistov v metropoli BiH povzpel tudi Nace Herkovič (do 81 kg), z bronasto kolajno pa se je ob Nikini klubski kolegici Leili Mazouzi (do 63 kg) izkazal tudi Gal Blažič (do 60 kg).
Komentarji