Preboj v finale v sliki: objemi, val čustev, nepopisna sreča ...

Slavje slovenskih odbojkarjev ob preboju v finale EP je v objektiv v Stožicah lovil Delov fotoreporter Uroš Hočevar.
Fotografija: Takole so si v objem planili odbojkarji, ko so dojeli, da so Poljaki poslali žogo v mrežo, kar je Slovencem odprlo vrata v finale. FOTO: Uroš Hočevar/Delo

Slovenska odbojkarska reprezentanca se je drugič v zgodovini uvrstila v finale evropskega prvenstva. Izbrana vrsta selektorja Alberta Giulianija je v polnih Stožicah v polfinalu ugnala svetovno prvakinjo Poljsko. Nepopisno veselje slovenskih odbojkarjev je v objektiv lovil Delov fotoreporter Uroš Hočevar. Fante finale čaka v nedeljo ob 17.30 v Parizu, kjer bodo igrali z zmagovalcem drugega polfinalnega dvoboja med Francijo in Srbijo.

Kolajna je že v rokah slovenskih odbojkarjev, vprašanje je le, ali bodo ponovili rezultat s prvenstva stare celine leta 2015, na katerem so osvojili srebrno kolajno. Ali pa jim bo uspel veliki met in bodo osvojili naslov najboljših v Evropi.

Nepopisna sreča Janija Kovačiča, ki je reševal žoge iz neverjetnih položajev. FOTO: Uroš Hočevar/Delo