Svetovni rekord Dalilah Muhammad

Mutaz Essa Barshim gostiteljem zagotovil prvo zlato kolajno v Dohi.
Fotografija: Dalilah Muhammad je naslovu olimpijske prvakinje dodala še naslov najboljše na svetu. FOTO: Reuters

Doha – Na atletskem svetovnem prvenstvu v Dohi je "padel" še drugi oziroma tretji svetovni rekord. Potem ko so ga dvakrat izboljšali Američani v takorekoč povsem novi disciplini 4x400 metrov mešano, je danes "pravega" dosegla Dalilah Muhammad. Američanka je na 400 m z ovirami zmagala s časom 52,16 in tako svoj, le dobra dva meseca star svetovni rekord, ki ga je dosegla na ameriškem prvenstvu, popravila za štiri stotinke sekunde.

Barshim domači junak

Mutaz Essa Barshim je upravičil visoka pričakovanja domače javnosti. FOTO: AFP

Danes je tudi Katarce končno zajela atletska evforija. Potem ko so bile tribune na začetku skorajda prazne, nato pa umetno zapolnjene, je bilo tokrat povsem drugače, vzrok pa domači skakalec v višino Mutaz Essa Barshim, največji katarski športni zvezdnik. Čeprav je katarska reprezentanca na tem prvenstvu že osvojila kolajno (Abderrahman Samba bron na 400 m z ovirami), so bila v bistvu vsa pričakovanja domače javnosti uperjena v Barshima, ki je pritisk odlično prenesel in se s preskočenimi 237 cm veselil zmage, s katero je tudi ubranil naslov prvaka, ki si ga je zagotovil pred dvema letoma v Londonu.