V uvodnem krogu izpadel tudi Hojak, jutri na blazine Trstenjakova

Mladega judoista Bežigrada na svetovnem prvenstvu v Tokiu z iponom izločil turški vrstnik Bilal Ciloglu.
Fotografija: Martin Hojak je obžaloval zamujeno priložnost. FOTO: Miha Šimnovec
Martin Hojak je obžaloval zamujeno priložnost. FOTO: Miha Šimnovec

Tokio – Že po prvem dvoboju je svoje nastope na 33. svetovnem prvenstvu v judu končal tudi 21-letni Martin Hojak. Za judoista Bežigrada je bil v uvodnem krogu kategorije do 73 kilogramov usoden Turek Bilal Ciloglu.

Lanski mladinski svetovni prvak z Bahamov, ki že ima tudi eno zmago za svetovni pokal (Agadir '18), je zmagal z metom za ipon, ki ga je dosegel tik pred koncem dvoboja. Ciloglu je bil tako v petem medsebojnem obračunu še tretjič boljši od Hojaka, ki je po porazu obžaloval zamujeno priložnost, da bi si izbojeval vidnejšo uvrstitev, saj je imel na papirju ugoden žreb.

Jutri bo v Tokiu edina slovenska tekmovalka Tina Trstenjak, ki v kategoriji do 63 kilogramov brani bronasto kolajno z lanskega svetovnega prvenstva v Bakuju. Olimpijska prvakinja bo v uvodnem dvoboju velika favoritinja proti Španki Cristini Cabana Perez, od katere je bila v edinem medsebojnem obračunu predlani boljša na svetovnem prvenstvu v Budimpešti.