Jekaterina Vedenejeva 12. v Bakuju

Na svetovnem pokalu v Azerbajdžanu udarna Slovenka v dveh finalih s posamičnimi rekviziti.
Fotografija: Jekaterina Vedenejeva spet navdušuje z eleganco. FOTO: Lindsey Wasson/Reuters
Jekaterina Vedenejeva spet navdušuje z eleganco. FOTO: Lindsey Wasson/Reuters

Slovenski reprezentantki v ritmični gimnastiki Jekaterina Vedenejeva in Brigita Krašovec ta konec tedna nastopata na svetovnem pokalu v Bakuju. Osemindvajsetletna Vedenejeva (120,050 točke) je v mnogoboju zasedla 12. mesto, 19-letna Krašovčeva (101,450) pa je v konkurenci 55 tekmovalk končala kot 45.

Zmagala je Bolgarka Stiljana Nikolova (133,800), Italijanka Sofia Raffaeli (129,700), ki je na minulem svetovnem pokalu v Taškentu osvojila pet zlatih kolajn, je bila druga.

V nedeljo sledijo finali po rekvizitih. Vedenejeva se bo predstavila med najboljšo osmerico s kiji, kjer je imela sedmo oceno, in s trakom, kjer je bila prav tako sedma v kvalifikacijah.