Viñales s prvega mesta v Misanu

V kvalifikacijah pred jutrišnjo dirko razreda motogp nov zaplet med Marcom Marquezom in Valentinom Rossijem.
Fotografija: Maverick Viñales je danes prekosil vse tekmece. FOTO: AFP
Maverick Viñales je danes prekosil vse tekmece. FOTO: AFP

Španec Maverick Viñales (Yamaha) je zmagovalec kvalifikacij dirke svetovnega motociklističnega prvenstva v Misanu v elitnem razredu motogp. Drugi je bil njegov rojak Pol Espargaro (KTM), tretji pa Francoz Fabio Quartararo (Yamaha).

Kvalifikacije je zaznamoval tudi manjši zvezdniški incident v zadnjem krogu med Valentinom Rossijem (Yamaha) in Marcom Marquezom (Honda), ki sta se po nekaj prehitevanjih tudi dotaknila. Ostala sta na svojih motorjih, a je med njima že na stezi prišlo do izmenjave gest, vse skupaj pa bo verjetno dobilo še nadaljevanje v dodatnem poslabšanju njunih odnosov. Kvalifikacij sicer nista končala prav na vrhu, Marquez je bil peti, Rossi pa na domači progi šele sedmi.

Ob Marquezu Morbidelli in Dovizioso

Iz druge vrste bosta v nedeljo ob vodilnem v SP Marquezu začela še Italijana Franco Morbidelli (Yamaha) in Andrea Dovizioso (Ducati), iz tretje pa ob Rossiju še Francoz Johann Zarco (KTM) in Španec Alex Rins (Suzuki).

Po 12 dirkah v SP od skupno 19 je trdno na prvem mestu Marquez z 250 točkami, Dovizioso jih ima 172, Rins pa 149.