Slovenski šprinter na mirnih vodah Jošt Zakrajšek je na 1000-metrski razdalji obstal v polfinalu.

29. maj 2015 22.52
cropix*Zakrajsek
G. L., Delo.si

København - Slovenski kajakaš na mirnih vodah Jošt Zakrajšek je uvodni tekmovalni dan zadnje tekme svetovnega pokala v danskem Københavu sklenil brez finalnega nastopa. Uspešnejši je bil na 100-metrski razdalji, kjer je obtičal v polfinalu, medtem ko je na pol krajši progi tekmo sklenil že v predtekmovanju.

Zakrajšek je na kilometrski preizkušnji v svoji kvalifikacijski skupini zasedel sedmo mesto, kar mu je prineslo polfinale. V njem je končal na devetem mestu, kar je bilo premalo za finale A ali finale B. Slabše se mu je godilo na 500-metrski progi, kjer je v kvalifikacijski skupini dosegel osmo mesto, kar ni bilo dovolj za napredovanje v polfinale.

Zakrajška v nedeljo čaka še nastop na 5000-metrski razdalji.